http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/204324lev2.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/63333500_baracca.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/80566600_rome.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/70094300_san_marco.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/12691200_santa_maria_salute.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/81310800_firenze.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/36073500_pisa.jpg

Architektura ve světě

Architektura Vietnamu

Napsal uživatel Michal Záhora   
Pátek, 20 Červen 2014 14:37

Ačkoliv ve Vietnamu vládne stejně jako v Číně komunistická strana, je tamější režim benevolentnější a umožňuje krom jiného také svobodné podnikání jednotlivců. A možná právě díky tomu nalezneme ve Vietnamu krom skromných příbytků chudých obyvatel také architektonicky zajímavější vily zámožnějších občanů.

 

Krásným příkladem je například dům v Ho Či Minově městě, který sice není nikterak velký, ale zaujme svou promyšlenou dispozicí. V přízemí je obývací pokoj s kuchyní, který je oddělen zeleným pásmem od klidových částí domu - dětských pokojů a ložnice v patře. Plochy zeleně stírají rozdíl mezi interiérem a exteriérem a navozují uvnitř velmi příjemnou atmosféru.

Foto: © Nam Bui, archdaily.com

 

Celý článek...
 

Dánská architektura

Napsal uživatel Michal Záhora   
Neděle, 05 Leden 2014 23:21

Původně chtěl investor postavit na svém pozemku v Kodani parkovací a bytový dům jako dvě samostatné budovy. Architekti ze studia BIG ovšem přišli s originálním řešením. Spojili oba domy do jednoho většího. V přízemí je parkoviště pro auta, které je shora zakryté obytnou částí. Postupným terasovitým stupňováním jednotlivých bytů, které vytváří zastřešení objektu, vznikl prostor pro zelené terasy u každého bytu. Byty jsou orientovány na jih a díky tomu jsou terasy ideálním místem pro odpolední relaxaci.

Foto: Dragor Luft, Jacob Boserup, Jens Lindhe, Ulrik Jantzen

Celý článek...
 

Zajímavosti z Francie

Napsal uživatel Michal Záhora   
Pátek, 03 Leden 2014 00:00

Ve Villetaneuse byla v roce 2010 otevřena lávka, která vyniká svou originální konstrukcí. Ocelová příhradovina tvoří pochozí podestu, která je částečně krytá ocelovými obloukovými nosníky. Celá konstrukce je pak z vnějšku pokryta dřevěným obkladem. Z ulice tak lávka vypadá jako dřevěný kmen položený na dvou pilířích, které zároveň slouží jako výtahy pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Foto: © Cyril Sancereau

 

Celý článek...
 

Portugalská architektura

Napsal uživatel Michal Záhora   
Neděle, 30 Září 2012 16:48

I když tomu bude již 22 let, co Alvaro Siza navrhl portugalský pavilón pro Expo v roce 1998, jedná se stále o nadčasovou stavbu s jedinečnou konstrukcí. Pavilón je symbolem Portugalska - malého národa v koutku Evropy, který zásadním způsobem ovlivňoval světové dějiny díky svým mořeplaveckým objevům a stal se tak v minulosti koloniální velmocí.

Hlavním nosným prvkem pavilónu je tenká betonová skořepina o půdorysných rozměrech 58 x 65 metrů, která je jako plachta prověšena na nosných ocelových lanech a vytváří tak zastřešený prostor pro pořádání kulturních akcí. Tvar vlny spolu s průhledem na mořskou hladinu symbolizuje silný vztah Portugalců k moři. Druhou částí je pak budova pavilónu s praktickým prosvětlením pomocí otevřeného átria ve střední části dispozice.

 

Foto: Jeff Jerome, http://www.galinsky.com

 

Celý článek...
 

Olympijská architektura Londýna

Napsal uživatel Michal Záhora   
Neděle, 29 Červenec 2012 17:51

V Londýně začala 30. letní olympiáda a celý svět obdivuje architektonické skvosty, v jejichž útrobách soupeří ti nejlepší sportovci světa. Původní návrh olympijského stadiónu počítal s atypickým obvodovým pláštěm, který měl po celém svém obvodě sloužit jako velká projekční plocha. V rámci úspor, které byly zavedeny z důvodu finanční krize, však došlo k úpravám v projektu, a tak byl drahý plášť stadionu nahrazen levnějším řešením - po obvodě jsou nataženy různobarevné pruhy z textilie, které vlní v prostoru a vytváří tak působivý efekt připomínající měnící se obrazy. Konstrukce stadionu je navržena jako rozebíratelná. Horní ochoz bude po olympiádě demontován, čímž se maximální kapacita stadiónu sníží z původních 80 000 návštěvníků na ekonomicky výhodnějších 20 000. Při návrhu byl také kladen důraz na použití recyklovatelných materiálů a úsporných konstrukcí.

 

Zdroj fotek: © Morley von Sternberg, archdaily.com

Celý článek...
 

Polská architektura

Napsal uživatel Michal Záhora   
Neděle, 22 Červenec 2012 13:53

Kvalita polské architektury se projevuje zejména v rodinných domech, administrativních budovách a pak také stále častěji v loftech, tedy v rekonstrukcích starých průmyslových staveb na obytné prostory, kterých je zejména v jižním Polsku velké množství. Dá se zde najít podobnost s průmyslovou architekturou na Ostravsku.

Typickou ukázkou je například zdařilá rekonverze objektu skladiště v Gliwicích. Skladiště z přelomu 19. a 20. století prošlo přestavbou dle návrhu architektů z Medusa Group. Došlo k výměně oken, opravě stávajícího režného zdivo a úpravám povrchů v interiéru. Díky tomu vznikly atraktivní apartmány o velikosti 80 až 320m2. Unikátní jsou zejména původní dřevěné konstrukce, které zůstaly zachovány jako memento původního účelu stavby. Moderně pojaté přístavby pak obsahují schodiště a výtahy, které v původní podobě nesplňovaly požadavky na obytné budovy.


Zdroj fotek: archdaily.com

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Partneři webu :

 

Tip na ceník plastových oken od českého výrobce Oknoplastik.cz

 

Luxusní novostavby Praha od Finep.

 

Výhodné byty Praha, to je Sekyragroup.

 

Dřevěná eurookna Slavona.

 

Moderní vstupní dveře pořídíte výhodně od českého výrobce PERITO.

 

Do vašich oken doporučujeme venkovní žaluzie od výrobce K-system!

 

Vyberte si nové byty v Praze k bydlení, nebo na investici.

Anketa

Chcete více článků ze sekce: