http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/204324lev2.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/63333500_baracca.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/80566600_rome.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/70094300_san_marco.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/12691200_santa_maria_salute.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/81310800_firenze.jpg http://architektura.klenot.cz/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/36073500_pisa.jpg

Architektura v ČR

Rodinný dům Kravaře

Architektura v ČR
Napsal uživatel Michal Záhora   


Jedná se o rodinný dům „dvou tváří“, který má dvě nadzemní podlaží s plochou střechou v pasivním standardu. Materiálové řešení vychází z tradiční slezské architektury.

V objektu je umístěn jeden byt pro čtyřčlennou rodinu. Rodinný dům bude stavěn na 2 etapy. 1.etapa – dvoupodlažní část objektu, 2.etapa – jednopodlažní část objektu a garážový přístřešek. Součástí jednopodlažního objektu bude sklad kol a zahradního nářadí pod „zelenou“ střechou. Garážový přístřešek bude dimenzován na 2 osobní auta. Na západní stranu objektu bude po celé délce orientována terasa.

Celý pozemek bude oplocen. Vstup i vjezd na pozemek bude z veřejné komunikace na východní straně.

 

Celkový zastavěná plocha RD: 160 m2

 

Stav projektu: ve výstavbě

 

Projektant: Ing.arch.Aleš Student, (aut. architekt č.01210), Nad Plesenkou 589/4, 725 27 Ostrava-Plesná

 

Stavebník: soukromá osoba

 

 

Plavecký bazén v Litomyšli

Architektura v ČR
Napsal uživatel Michal Záhora   

Již je tomu přes dva roky, kdy byla dokončena výstavba nového plaveckého bazénu v Litomyšli. Ojedinělý je zejména způsob zastřešení, jenž částečně využívá okolní terén a pomocí nepravidelných oblouků vzdáleně připomíná vlny na vodní hladině. V interiéru pak vyniká zejména přiznaná konstrukce dřevěného stropu spolu s efektním nasvícením.

 

Foto:  © Tomáš Malý, archdaily.com

 

Smutný příběh jedné památky - Městská jatka v Ostravě

Architektura v ČR
Napsal uživatel Michal Záhora   

Městská jatka Ostrava Areál bývalých městských jatek v Ostravě je jako jeden z mála u nás umístěn v blízkosti centra města, což v minulosti přinášelo komplikace pro blízké okolí. Po ukončení provozu jatek a přemístění provozů do vhodnější lokality je poloha původního objektu vůči centru města velkou výhodou a nabízí široké pole možností, jak objekt, navržený ve výrazném architektonickém stylu, využívat. Bohužel v dnešní době, kdy vládnou peníze nad rozumem, zůstává památka nevyužita a tak pomalu chátrá.

Městská jatka Ostrava

 

Celý článek...
 

Jaškovská krčma - Těrlicko

Architektura v ČR
Napsal uživatel Michal Záhora   

Historie

Jaškovská krčma - Těrlicko Krčma dostala své přízvisko „Jaškovská“ podle Jaškovského kopce, na kterém původně ležela. Dle historických pramenů je původ krčmy datován do konce 13. století. Původně šlo o jednoduchou stavbu obdélníkového půdorysu. Budova poté určitou dobu sloužila jako přechodné útočiště pro lapky a zloděje, kteří přepadávali kupce jdoucí po obchodní stezce vedoucí poblíž. Ve sklepě, který původně mohl mít i dvě patra, byla umístěna úniková chodba, kterou mohli zloději v případě nebezpečí utéct. Ve 14. století přešla zanedbaná budova do péče orlovského kláštera, který ji opevnil a začal ji využívat jako strážnici a místo pro výběr mýta. Po roce 1458 se majitelé krčmy často střídali, a ta tím pádem procházela několika rekonstrukcemi, které měnily její tvář. V roce 1682 ovšem částečně vyhořela, byla však znovu dostavěna do podoby, kterou má přibližně dnes. V 18. století, za majitele Jana Larysche Monicha byla krčma útočištěm pro kupce a obchodníky při jejich cestách. Svou roli hrála také v kultuře, to zejména tehdy, když se pod její střechou scházeli potulné divadelní skupiny, nebo prodejci knih.
Když v roce 1934 došlo k přerozdělení pozemků J. Monicha, připadla krčma obci Horní Těrlicko. V této době objekt fungoval jako hospoda. V roce 1954 byla objevena již zmíněná podzemní chodba, která v minulosti ústila do sklepa. Díky své poloze ve vrchní části údolí nebyla krčma zatopena při stavbě přehrady - naopak - krčma byla v letech 1976-77 rekonstruována. To již byla v majetku dolu ČSM. Rekonstrukce se týkala především exteriéru a rozšíření krčmy o rozsáhlou přístavbu. Další rekonstrukce, v roce 2002, se zaměřila především na rekonstrukci interiéru, obnovu zachovaných křížových kleneb v nejstarší části a výmalbu.

Celý článek...
 

Nová radnice v Ostravě

Architektura v ČR
Napsal uživatel Michal Záhora   

Ostravská radnice byla dokončená roku 1930 a její věž je se svou výškou 85-ti metrů nejvyšší radniční věží v České republice. Nebudu se v této práci zabývat její historií, ani nebudu dopodrobna popisovat její architekturu. Chtěl bych se na ni zaměřit očima obyčejného člověka, kterému by měla radnice sloužit. Pro radní a úředníky je to „jen“ pracovní místo, tedy místo, které by mělo splňovat především funkční požadavky, aby se jejich práce dala vykonávat co nejsnadněji. Návštěvník, přicházející do radnice, by měl mít daleko větší požadavky – není to obyčejná budova, do níž vstupuje, je to „Radnice“, budova symbolizující moc města, a zároveň přinášející příslušný užitek, rady, kontakt s vedením města, reprezentativní a především všem přístupné prostory. Prošel jsem se tedy po radnici jako člověk, který je v ní poprvé, a tak není ničím ovlivněn při svých poznatcích. Ač bude možná tento text znít poměrně kriticky, jde spíš o drobné detaily, kterých jsem si všiml při návštěvě radnice, celkově je stavba dle mého názoru povedená a i když jde o relativně novou stavbu v porovnání s ostatními radnicemi v ČR, dělá dobré jméno Ostravě.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Partneři webu :

 

Tip na ceník plastových oken od českého výrobce Oknoplastik.cz

 

Luxusní novostavby Praha od Finep.

 

Výhodné byty Praha, to je Sekyragroup.

 

Dřevěná eurookna Slavona.

 

Moderní vstupní dveře pořídíte výhodně od českého výrobce PERITO.

 

Do vašich oken doporučujeme venkovní žaluzie od výrobce K-system!

 

Vyberte si nové byty v Praze k bydlení, nebo na investici.

Anketa

Chcete více článků ze sekce: